18. desember 2025 var en merkedag i Hemings historie. Gudrun Ræder Haakonsen gikk over i pensjonistenes rekker etter imponerende 24 år i tjeneste! Helt siden 1. august 2001 har Gudrun vært limet i klubben, styrt skuta og holdt styrer og trenere «i ørene»… Først som daglig leder, deretter senere som administrasjonssjef – og Gudrun-fikser-alt-mulig-rolle.
I en klubb med mye historie er det en styrke og ha en som vet hvordan alt ble til. Gudrun har vært på med en gullkantet periode med oppbygging av Hemings fantastiske anlegg med flere kunstgressbaner, Heminghallen og ikke minst klubbhuset fra 2016. Gudrun kjenner «alle» i Heming og alle kjenner Gudrun. Hun har svart på telefon og e-post til alle døgnets tider i 24 år, hjulpet mange tusen barn og voksne inn i en gledelig idrettshverdag.
Med så mange års erfaring har det vært mange system-skifter på regnskap og medlemssystem, og ikke minst har Heming vært utsatt for krumspring fra NIF som vi har måttet håndtere. Da er det godt å lene seg til noen som kan si med trygghet, «her er det noe som mangler». Og i Gudruns tid har antall medlemmer doblet seg og antall ansatte mer enn det. Det er krevende å vokse slik som Heming har gjort, men Gudrun har loset alle trygt inn i Heming, aktive, foreldre og ansatte.
Finansiering av idrettsanlegg og aktiviteter er en egen øvelse for idrettslag, og Heming har vært heldig som har hatt Gudrun! Spillemidler, støtteordninger, stiftelser og legater, ingen har vært ukjent for Heming, og mange prosjekter og aktiviteter i Hemingland har kunnet gjennomføres takket være Gudruns utrettelige pengejakt.
Nå venter en ny tilværelse som bestemor på heltid, og IL Heming takker for «lånet» av Gudrun gjennom alle disse årene, og for hennes uvurderlige innsats!